Stichting Zino LunaNaam: Luna
Ras: Friese stabij
Geslacht: teef
Geboortedatum: 04 januari 2021
Stamboom: nee
Kan bij honden: ja
Kan bij katten: nee
Kan bij kinderen: ja
Zindelijk: ja
Kan loslopen: ja
Kan in de auto: ja

Mag ik jullie voorstellen aan Luna?
Luna, een enthousiaste, vrolijke, zachte en superlieve stabij is op zoek naar een nieuw mandje. Luna had het mooi voor elkaar, een lekker actief leven, wandelen op de heide, lekker raggen door de plassen en ook recreatief agility met het baasje.

Herplaatsen doe je niet voor jezelf, maar voor je hond. Die situatie speelt hier. Het gezin kan Luna helaas niet meer bieden wat ze nodig heeft. Het baasje is uitgevallen door een blijvende kniebeschadiging. Ook is er binnen het gezin vaak stress als gevolg van autistische meltdowns. Luna pikt dit op en trekt het zich aan waardoor ze verandert. Het gezin heeft na lang praten en veel tranen besloten dat het beter is om voor Luna een nieuw mandje te vinden, waar ze stressvrij is en er genoeg tijd en aandacht voor haar zal zijn. Luna moet weer gelukkig worden.

Wat valt er over Luna te vertellen? Ze is actief, heel mooi op gewicht (18 kg), graag bij kinderen en geniet van aandacht. Soms wordt ze een tikkeltje enthousiast en worden er wat likjes uitgedeeld. Luna is geen bench gewend, dat is ook niet nodig. Ze slaapt in een mand (denkt het baasje) maar ze is al vaker languit op de bank betrapt. Ze mag ook wel op de bank, op een dekentje, maar het dekentje is gewoon te klein. Luna kan goed alleen zijn, dat zal bij een nieuwe baas natuurlijk even aandacht vragen. In huis is ze graag bij je in de buurt, soms met haar kont tegen je voeten, voor het ‘wij’ gevoel.

Stichting Zino LunaNatuurlijk, Luna is een stabij, dus er gaan wel eens dingen anders dan je wilt. Zo kan ze nog steeds wel eens last hebben van de bekende bananen in de oren. Ze vindt water heel leuk, maakt niet uit of het weinig water met veel modder is, het is leuk. Er zijn thuis konijnen in een afgeschermd deel, deze laat Luna redelijk met rust. Maar een kat in haar tuin wordt dolenthousiast blaffend weggejaagd.
Luna heeft wel samengeleefd met een eigen kat en dat ging goed. Luna en balletjes is geen goede combinatie, daarvan raakt ze zo geprikkeld dat ze weer heel moeilijk tot rust kan komen. Met een wandeling zoekt ze zelf vaak een mooie stok, zeg maar gerust halve boom die ze bij de auto pas weer los laat. Luna mag alleen loslopen op de hei of in het bos, ze blijft dan bij je in de buurt en houdt je goed in de gaten. Aan de lijn loopt Luna netjes mee.

Wij zoeken voor Luna een huis met een tuin, een lieve, zachtaardige, consequente en geduldige baas die de tijd heeft om met haar aan de slag te gaan. Een baasje die haar lekker los laat rennen, met haar speelt, knuffelt, lekker lang wandelt en die haar de kans geeft om lekkere bezig te zijn en tot rust te komen.

Ben jij die baas? Heb jij die nieuwe mand? Stuur dan een mail naar info@stichtingzino.nl o.v.v. Luna.

Contactpersoon: Herman